Koncert jazzmana Charli Greena w Klubie Relax w Jaworznie!

 In Koncerty

Amerykański trębacz Charli Green wystąpi w towarzystwie zespołu 4SET z polskim gitarzystą Krzysztofem „Pumą” Piaseckim. Koncert poprzedzi występ grup Olaya i Master Men. Chilloutowe klimaty rodem z najlepszych klubów jazzowych wypełnią jaworzniański Klub Relax w sobotę 14 maja o 18.00.

To już nie pierwsze spotkanie z muzyką jazzową w klubie Relax, która cieszy się coraz większym powodzeniem wśród mieszkańców Jaworzna. Kolejny wyjątkowy wieczór muzyczny wypełnią dźwięki trąbki charyzmatycznego Charli’ego Greena, amerykańskiego muzyka, kompozytora i aranżera z Memphis. Gość wystąpi w towarzystwie polskiego nietuzinkowego gitarzysty Krzysztofa „Pumy” Piaseckiego i jego kwartetu 4SET. Występ poprzedzi koncert zespołu Olaya, a jaworznicki zespół Master Men zaprezentuje swoją najnowszą płytę ”Through the Window”.

„Istotą jazzu jest sztuka interpretacji niż podążania według określanego schematu. To przekaz płynący z serca i duszy, w tym wypadku czarnej duszy. Ludzie tacy jak Charli muzykę mają we krwi” – zaprasza na koncert Marek Malisz, dyrektor Klubu Relax oraz frontman działającej przy nim eM Band Orkiestry Rozrywkowej Miasta Jaworzna. Sobotni wieczór upłynie pod znakiem umiejętności instrumentalnej i chemii między muzykami. To doskonały sposób na pierwsze spotkanie z jazzem, a dla koneserów tego gatunku także prawdziwa uczta w najlepszym wydaniu.

Koncert odbędzie się w Klubie Relax, w sobotę, 14 maja o 18.00.

Bilety w cenie 30 złotych (podwójny) i 20 złotych (pojedynczy) do nabycia w Klubie Relax, ul. Szczakowska 35, tel. 327629149.

Charli Green – urodził się i dorastał w Memphis USA. Współpracował z największymi muzykami jazzowymi, np. Dexterem Gordonem, Benem Websterem, Artem Taylorem czy Lou Bennetem, a obecnie pracuje ze własną orkiestrą The Charli Green Big Band, dla której komponuje, aranżuje i dyryguje.

Zespół 4SET to wyjątkowy kwartet podparty wiedzą i doświadczeniem lidera z dodatkiem siły i werwy młodszej części bandu. Wyjątkowe kompozycje z jednej strony uspokajają i wprawiają w wyjątkowy nastrój z drugiej wyrywają z siedzeń z elektryczną siłą.

Krzysztof Puma Piasecki – kompozytor, aranżer, pedagog – jeden  z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej, na której jest obecny od lat 70. Laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Stypendysta Berklee College of Music w Bostonie. W 1997 zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma „Gitara i Bas”. Występował między innymi z Mickiem Sternem, Dave Wecklem, Scottem Hendersonem, Dennisem Chambersem, Allanem Whitem, Cindy Blackman, Jose Feliciano, Hanną Banaszak, Krystyną Prońko, Grażyną Łobaszewską, Jarosławem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim i in.

Recent Posts

Leave a Comment