6. ProRock Festiwal

 In Aktualności

Gwiazdą tegorocznej edycji ProRock Festiwal będzie najwybitniejszy przedstawiciel deathcore’u w Polsce, istniejący od 1993 roku sosnowiecki Frontside, laureat Fryderyka 2003 za album „I odpuść nam nasze winy”. W 2018 roku kapela świętowała 25-lecie istnienia, a jubileusz przypieczętowała znakomitą trasą po Polsce u boku Decapitated, Virgin Snatch i Drown My Day. Co ważne ukazała się też nowa studyjna płyta kapeli Mariusza „Demona” Dzwonka, wymownie zatytułowana „Zmartwychwstanie” (wysokie 12. miejsce na liście OLIS).
Frontside świetnie bawi się konwencjami i puszczając oko do publiki.
Od 2005 roku Frontside gra w niezmienionym składzie: Marcin „Auman” Rdest (wokal), wspomniany Demon (gitara), Dariusz „Daron” Kupis (gitara), Wojciech Nowa (gitara basowa) i Tomasz „Toma” Ochab (perkusja).
Kolejną gwiazdą będzie zespół Animations, jaworznicka grupa eksportowa powstała w 2006 roku. W 2017 roku ukazał się kolejny krążek w dorobku grupy pt. Without the Sun. Zespół wystąpił na prestiżowym festiwalu ProgPower Europe w holenderskim Baarlo. Animations na stałe wpisał się w ProRock Festiwal.
Festiwal rozpocznie rockowy zespół z Warszawy My Own Wasteland, laureat 3 edycji Letniego Festiwalu Rocka. Zespół powstał w maju 2017 roku, łączy w sobie masę energii, skoczne i melodyczne riffy oraz oryginalne teksty opowiadające o pozytywnym i utopijnym podejściu do świata w XXI wieku. Laureat wielu konkursów i przeglądów muzycznych.
Zespół w składzie: Krzysztof „KRIS” Miller – Wokal, Gitara, Krzysztof „BUFF” Buffi – Gitara basowa, chórki, Przemysław „PEPE” Pryfer – perkusja.
Bilety w cenie 40 zł w przedsprzedaży i 50 zł w dniu koncertu do nabycia w Klubie Relax i na kupbilecik.

 

 

Recommended Posts

Leave a Comment